PİDS HİZMETLERİMİZİLKOKUL I. - II. - III. - IV. - V. SINIFLAR İÇİN

 

PİDS (PERFORMANS İZLEME VE DEĞERLENDİRME SERVİSİ)

İlkokul I. – II. – III. Sınıflar İçin

      PİDS’in ilkokul birinci devre öğrencilerimiz için hazırladığı ve adına “ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SINAVLARI” dediğimiz bu çalışmalarımıza, kendi öğrencilerimiz yanında dışarıdan da öğrenciler katılabilmektedir. Elde edilen sonuçlar doğrultusunda, PİDS rehberliğinde düzenlenen “ek ders programlarıyla” eksik kalmış ya da tam olarak kavranmamış ders konularına yönelik öğrencilerimize ya da dıştan sınava katılan öğrencilerimize takviye dersleri verilmektedir.  

 

İlkokul IV. ve V. Sınıflar İçin

      Kolej giriş sınavlarına (KGS’ye) hazırlık amaçlı PİDS’in hazırlamış olduğu “BASAMAK SINAVLARI” ve “KKTC GENELİ DENEME SINAVLARI” dönem içerisinde on beş günde bir yapılmaktadır. Bu sınavlardan BASAMAK SINAVLARI, cumartesi günleri kendi içimizde yapılırken (dıştan öğrenci katılabilir), KKTC genelindeki altı merkezde (Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, İskele ve Vadili) eşzamanlı yapılan “KKTC GENELİ DENEME SINAVLARI” daha geniş bir kitleye hitap etmektedir.

      Her iki sınavdan elde edilen veriler doğrultusunda PİDS tarafından programlanan takviye dersler aracılığıyla öğrencilerimizin eksiklikleri üzerinde durulur. 45 dakika yapılan bu takviye dersler, en fazla altı kişilik gruplara ve ortak yanlışları bulunan öğrencilere yönelik yapıldığından sonuçları oldukça etkili olmaktadır.